Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 20:59
 
A'dan Z'ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular
6 profesörden 262 tıbbi yağ, yağlı ürün ve 42 aromatik su ile ilgili merak ettiğiniz her şey... Kitapta, her yağın elde edilişi, bilimsel adı, rengi, kokusu, kıvamı ve notasının yanı sıra etkileri, kullanım şekilleri, uyarılar ve saklama koşullarına kadar gerekli her türlü bilgi sunuluyor.
KÜLTÜR Haberi


Tıbbi bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen ürünler (yağlar, reçineler, balsamlar, yağ taşıyan bitkilerden hareketle birlikte aromatik sular, maseratlar ve anflorajlar) ile yapılan uygulamalar, insanlığın oluşturduğu bilinen en eski tedavi yöntemleridir. Binlerce yıldır denenmiş sonuçları insanlık kültürünün hafızasına kaydedilmiş ve modern tıbbın olanaklarıyla  kullanım alanları geliştirilmiştir. Diğer bir değişle, insanlık tarihi ve doğanın ürünleridir. Hem ruhun hem de bedenin iyileştirilmesi için geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Kitapta, her yağın elde edilişi, bilimsel adı, rengi, kokusu, kıvamı ve notasının yanı sıra etkileri, kullanım şekilleri, uyarılar ve saklama koşullarına kadar gerekli her türlü bilgi sunulmuştur. Kitabın kolay anlaşılabilmesi için sade bir dil kullanılmış ve her ürün ile ilgili bilgilerin 1-2 sayfayı geçmemesine özen gösterilmiştir.

Bu kitapta 136 uçucu yağ, 12 absolü, 1 anfloraj, 18 reçine ve balsam, 42 aromatik su (hidrosol-hidrolat), 65 sabit yağ ve 27 yağlı maserat ile birlikte ozonlanmış yağları da içeren toplam 304 monografı sizinle buluşturuyoruz.

Aralarında Avrupa Farmakopesi (EDQM) 13 / B uzmanlar grubu üyesi bir profesörün de bulunduğu yurt içinde ve yurt dışında pek çok bilimsel dergide makaleleri yayınlanan 6 profesörden oluşan bir yazarlar grubunun hazırladığı bu kitapta, A'dan Z'ye hangi hastalık için hangi ürünün kullanılacağını gösteren Tıbbi Etki Dizini de yer alıyor. Kitap, yazarların uzun yıllara dayanan bilgi birikimlerinin 490 bilimsel kaynak ve 121 bilimsel ve kurumsal web sitesi üzerinde yapılan inceleme ve değerlendirmeler ile harmanlanması sonucunda kaleme alınıp okuyucuya sunulmuştur.

Kaynak: Editör: Serhat Mocan
 
Etiketler: A'dan, Z'ye, Tıbbi, Yağlar, ve, Aromatik, Sular,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Anketler
Yeni sitemizi nasıl buldunuz ?
Haber Yazılımı