18 Ekim 2019 Cuma 18:08
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MEKAN REHBERİ Tüm Haberler  
The Marmara Pera: Eğlencenin kalbinde
Beyoğlu, Asmalımescit ve Pera’ya bir dakikalık mesafede sıcak ve samimi bir ortam!
Giriş Zamanı:14 Nisan 2011 Perşembe
Güncelleme: 21 Kasım 2011 Pazartesi

Yenilenen The Marmara Pera, Eğlencenin Tam Kalbindeİstanbul’da eğlencenin kalbinin attığı bölgelerin başında gelen Beyoğlu, Asmalımescit ve Pera’ya sadece bir dakikalık mesafede konumlanan The Marmara Pera, renovasyon projesiyle misafirlerine sıcak, rahat ve samimi bir atmosfer sunuyor.

Tasarımda Pera’nın tarihi dokusunu odalarına ve koridorlarına yansıtan The Marmara Pera, restoranın renovasyonu için çalışmalara başladı.

Beyoğlu ve Pera hikâyeleri The Marmara Pera’da devam ediyor
Eski Beyoğlu ve Pera binalarının hikâyelerinin günümüze kadar taşınması ve günün her saati yaşayan sokakları, misafirlerin The Marmara Pera’yı seçmelerinin en önemli sebebi.

Bu fikirle renovasyon çalışmalarına başlayan The Marmara Pera, oda ve koridorlarını, bölgenin ruhunu yansıtacak şekilde tasarladı. Proje dahilinde The Marmara Pera’nın açıldığı yıllarda giriş ve lobinin taşıdığı Pera’nın tarihi dokusu, oda ve koridorlarda yapılan renovasyonla devam ettirildi.

Mimar İdil Özbek’in, renovasyona başladığında önceliği Pera çevresini tercih eden misafirlerin kaldıkları odalarda aynı samimiyeti ve rahatlığı yakalayabilmesi oldu. Mobilya ve aydınlatma armatürlerinde kullanılan kumaşlar da The Marmara Pera için Asmalımescit ve Pera’nın atmosferine uyarlanarak üretildi. The Marmara Pera’nın yenilenen oda ve koridorlarından sonra restoranın renovasyonu için çalışmalara başlandı.

 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler