12 Aralık 2018 Çarşamba 14:12
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AKILDA KALANLAR Tüm Haberler  
Shopping Fest yine kazandırdı
İstanbul Shopping Fest (İSF) projesi ikinci yılında da kazandırmaya devam etti.
Giriş Zamanı:14 Eylül 2012 Cuma
Güncelleme: 21 Eylül 2012 Cuma

9-29 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşen İSF süresince, banka veya kredi kartı ile 25 TL ve üzeri alışveriş yapanlar arasında düzenlenen çekilişle Bahçeşehir Koza Evleri’nden 3+1 daire, 3 Mercedes-Benz ve Bilkom’dan  21adet Ipad2 kazanan talihliler belirlendi.
 

İstanbul Shopping Fest kapsamında banka veya kredi kartı ile yaptıkları 25 TL ve üzeri alışveriş karşılığında ev, araba ve Ipad2 kazanan talihliler İSF Platform Başkanı Mehmet Büyükekşi, İSF Eş Başkanları Yılmaz Yılmaz, Mehmet T. Nane, Hakan Kodal’ın katıldığı ve İSF Genel Müdürü Füsun Sönmez’in moderatörüğünü yaptığı toplantıda açıklandı. 24,5 milyon adet 25 TL ve üzeri işlemin gerçekleştiği İSF’de, 182 milyon 942 bin 985 adet çekiliş hakkı arasından kazananlar, Milli Piyango idaresi tarafından belirlendi. Yapılan çekilişe göre Kadir Özdemir, Garanti Koza’nın İstanbul’da yer alan Bahçeşehir Koza Evleri projesinden 3+1 daire, Esen Efiloğlu, Efrail Albayrak ve Lokman Atsak ise Mercedes-Benz B 180 BlueEFFICIENCY model araç sahibi olmaya hak kazandı. İSF talihlileri ödüllerini düzenlenen tören ile teslim aldı.
 

İSF Eş Başkanı Yılmaz Yılmaz: “2013’te çıtayı daha yükseğe taşıyacağız”
Hediye teslim töreninde bir konuşma yapan İSF Eş Başkanı Yılmaz Yılmaz, İSF’nin bir çok kazananı olan çok özel bir proje olduğunu söyledi. Yılmaz, “Bu yıl ikincisini başarıyla geride bıraktığımız İSF hem bir çok sektöre hem de tüketicilerine kazandıran çok özel bir projedir. Turizm sektörü, perakende sektörü ve bu atmosferin pozitif rüzgarından etkilenen farklı sektörler ve en önemlisi indirimli olarak alışveriş yapma şansını yakalayan tüketecilerimiz festivalin kazananları olarak ön plana çıksa da asıl kazanan İSF ile ziyaretçi sayısını artıran ve marka değerini yükselten İstanbul ve Türk ekonomisidir. Bir önceki yılın başarısının üzerine çıkan İSF’nin 2013’te de çıtayı daha yükseğe taşıyacağına inancımız sonsuzdur” dedi.
 

İSF süresince yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 21,5 oranında arttı, turistler İstanbul’dan en çok hazır giyim aldı.
TRIA Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen “İstanbul Shopping Fest 2012 Algı Araştırması”nın sonuçlarına göre; Haziran ayında İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yıla yüzde 21,5 oranında artarak 939 bin 508 olarak gerçekleşti. Alışveriş yapan yabancı ziyaretçilerin yüzde 30’u ise Türkiye’ye gelmeden önce İSF’den haberdardı. İstanbul’a gelen ve alışveriş yapan yabancı ziyaretçilerin yüzde 71’i İSF’den memnun olduklarını belirtirken, en çok memnun kalanlar Amerikalılar ve İngilizler oldu. Yabancı ziyaretçilerin İSF tarihleri süresince ürün ve hizmet kategorilerinden alışveriş yapma oranları; hazır giyimde ortalama yüzde 54, ayakkabı-çanta-kemerde yüzde 40, fast-food’da yüzde 41, yeme-içmede yüzde 25, kişisel bakımda yüzde 27 ve elektronikte yüzde 17 olarak gerçekleşti. Ülkeler bazında ise Arap ziyaretçilerin yüzde 61’i hazır giyimi, Rus ziyaretçilerin yüzde 52’si ayakkabı-çanta-kemeri, Amerikalılar ve İngilizlerin ise yüzde 64’ü fast-food restoranları tercih etti.
 

İSF 8-30 Haziran 2013’te 3. yılına start verecek
Festival ilk iki yılında hem yurtdışında hem de yurtiçinde İstanbul’un bilinirliliğini artırarak hem yerli hem de yabancı misafirlerin İstanbul’a geliş oranlarını artırdı. Sektörün hareketlenmesini sağlayan ve her geçen sene İstanbul’un marka değerini artırarak Türkiye ekonomisine ve perakende sektörüne katkı sağlayan İSF 2013 yılında 8-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.
 

İSF kapsamında banka ve kredi kartı ile 5.4 milyar TL tutarında alışveriş yapıldı
İSF sponsorları arasında yer alan Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu törende yaptığı konuşmada hediye kazanan tüm talihlilerin alışverişlerini banka veya kredi kartı ile gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, İSF’nin kart kullanımı konusunda tüketicide bilinç oluşturmak adına önemli bir proje olduğunu vurguladı. Bu yıl İSF kapsamında banka ve kredi kartı ile 5.4 milyar TL tutarında alışveriş yapıldı. Bu yalnızca perakende sektörü için değil Türk ekonomisi için önemli bir fırsattır. Çünkü kartla yapılan her işlem kayıt altına alınmakta olup kayıtdışı ekonomi azalmakta, vergi gelirlerinde artış sağlanmaktadır. Ödeme sistemlerinin yaygınlığının artması ayrıca enflasyonda düşüş ve ekonomiye katkı sağlamakta, istihdamı ise artırmaktadır. BKM olarak Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında tüm işlemlerin ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştirilmesi konusunda gerekli altyapı çalışmalarını kararlılıkla devam ettirmekteyiz” dedi.
 

‘Shopping Fest, emlak piyasasına da hareket getiriyor’
İSF sponsorlarından ve bir talihliye 3+1 daire hediye eden Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi ve Realty World Türkiye CEO’su Serhan Baykal ise İSF’nin emlak sektörüne de pozitif yansımaları olduğunu vurguladı. Baykal, “İSF, turistlerin alışveriş yaparak Türkiye’de döviz bırakmasını sağlamasının yanı sıra İstanbul ve ülke turizmi için de önemli bir etkinlik. Bu dönemde Garanti Koza olarak, yabancılara mülk satışı konusunda girişimlerimiz de oldu. Alışveriş yapmak için Türkiye’ye gelen yabancılara mevcut ve yeni projelerimizi de tanıtma fırsatı bulduk. Yabancılara mülk satışı gibi gelişmelerle önümüzdeki dönemde, İstanbul Shopping Fest kapsamında Türkiye’ye gelenlere konut da satacağız” diye konuştu.
 

Yeni Mercedes Benz B serisi sahiplerini buldu
Hediye teslim törenine katılan ve talihlilere otomobillerini teslim eden Mercedes-Benz Türk Otomobil Filo Satış Kısım Müdürü Mehmet Anamur, İSF’nin kendileri için de müşterileriyle buluşmak için özel bir platform yarattığını vurguladı. Anamur, “Bu yılın başında satışa sunduğumuz Mercedes-Benz B-Serisini İSF sürecinde farklı bir mecrada tanıtma fırsatı bulduk. Aracımızın 6 AVM’de sergilenmesi ve alışveriş festivali duyurularında çekiliş ödülleri arasında yer alması, B-Serisi’nin görünürlüğüne ve bilinirliğine önemli bir katkıda bulundu. Bu şekilde yeni kitlelere ulaştık ve olumlu geri dönüşler aldık. Öte yandan bu festival, şirketimizin konuya verdiği önem ve destek sayesinde ‘Mercedes - Benz’ markasını moda ile birleştirdi” dedi.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler