12 Aralık 2018 Çarşamba 13:21
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AKILDA KALANLAR Tüm Haberler  
McDonald's kıyafatleri yeniden...
McDonald’s’ta, çalışan kıyafetlerine Özlem Süer’in eli değdi.
Giriş Zamanı:14 Eylül 2012 Cuma
Güncelleme: 21 Eylül 2012 Cuma

Özlem Süer, 5 bine yakın McDonald’s çalışanı için yepyeni kıyafetler tasarladı.
 

McDonald’s zenginleştirdiği menüleri,  daha da modernleşen restoranları ve müzik seçimi ile gerçekleştirdiği dönüşümü kıyafetleri ile de sürdürüyor. Artık 5 bine yakın McDonald’s çalışanı, ünlü moda tasarımcısı Özlem Süer tarafından tasarlanan yepyeni kıyafetleri giyiyor.
 

McDonald’s bir yandan zenginleşen menüleri ile hızlı servis sektöründe öncülüğünü sürdürürken, bir yandan da modern restoran konseptiyle müşterilerinin kendilerini daha rahat hissedecekleri ortamlar yaratıyor ve yeni müzik anlayışıyla misafirlerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Bu yenilenme sürecinde şimdi de, McDonald’s için tasarlanan yeni kıyafetler konuşuluyor. Özlem Süer’in titiz bir çalışma ile restoran çalışanlarının beklentilerini değerlendirerek yeniden tasarladığı kıyafetler, 5 bine yakın McDonald’s çalışanı tarafından giyiliyor.
 

Modern, şık ve rahat çizgiler ön planda
Ünlü modacı Özlem Süer, McDonald’s restoran yöneticilerinin ve ekip üyelerinin t-shirt’ten, pantolona, önlükten, fulara kadar tüm kıyafetlerini yeniden tasarladı.
 

Tasarım aşamasında çalışanlarla uzun saatler geçiren ve onların görüşlerini alarak bir ilke imza atan Özlem Süer, kıyafetlerde McDonald’s’ın yenilenen restoranlarında gözlemlenen modern, şık, dinamik, genç ve rahat çizgileri ön plana çıkardı.
 

McDonald’s Genel Müdürü Dilek Başarır, “McDonald’s’ın, sonsuz bir yolculuk olarak kabul ettiği; daha doyurucu, daha sağlıklı, daha keyifli, daha aktif, daha yakın olma yolunda geçirdiği dönüşüm, çalışanların yeniden tasarlanan kıyafetleri ile devam ediyor. Değerli moda tasarımcısı Özlem Süer’in modern ve dinamik bir stille yeniden yorumladığı kıyafetlerimiz 200’e yakın restoranımızda 5 bine yakın McDonald’s çalışanı tarafından giyilecek. Restoran çalışanlarımız için özel olarak tasarlanan yeni kıyafetlerin öncelikle fonksiyonel ve ve çalışanlarımızın ve misafirlerimizin zevklerine uygun olmasını amaçladık. Yeni kıyafetlerimizin de yardımı ile, restoranlarımız beş duyunun tümüne hitap etmeye devam edecek.” diye konuştu.
 

Özlem Süer ise “Deneyim tasarımcılığı alanında yol alırken, bizi heyecanlandıran, kullanıcı olarak LOVEMARK’ımız olan isimlerle birliktelikler yaratmaya özen gösteriyoruz. Bu noktada McDonald’s, kendini yenileme, özüne sadık kalma, değerlerine sahip çıkma, bulunduğu bölgeye uyum sağlama, algılarını her an açık tutma ve her daim genç- dinamik, yeni nesil ve eski kuşaklarla uyum içinde bir birliktelik yakalaması ile keyifle tüketicisi ve takipçisi olduğumuz bir marka… “ dedi.
 

McDonald’s’ın canlı, dinamik, yenilenmiş ve bir yaşam stili olmayı başarmış duruşuna özel olarak personel kostümlerinin tasarladığına dikkat çeken Süer, “McDonald’s bizim için çok renkli bir deneyim oldu. İlhamını renklerin gücünden ve hayatı kutlama tadında yaşamak mottosundan alan, fonksiyonel, rahat, stil ve tavır sahibi bir koleksiyon oluşturduk… Street style’a tasarımcı dokunuşları katarak; giyen personele kendilerini rahat ve özel hissetmelerini sağlamaya çalışırken bir diğer yandan da restoran müşterilerine, moda ve stil odaklı bir görüntü sunmak istedik…” dedi.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

İsim Soyisim Giyenlere fikirlerini sorsa bu mutluluğu uzun sürmezdi kıyafetleri tasarlayanların. 16 Eylül 2012 Pazar

Tüm Yorumlar

Diğer Haberler