20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:10
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MEKAN REHBERİ Tüm Haberler  
Tarihi dokuya uygun bir mekan
Baklavacı Güllüoğlu, 2012’deki son şubesini İstanbul Fatih’te açtı.
Giriş Zamanı:02 Ocak, 2013 Çarşamba

 

Tarihi yarımadaya, tarihi lezzet… Dünyaya baklava yediren Nejat Güllü’nün Güllüoğlu, 2012 yatırımlarına Fatih’te son noktayı koydu.
 
Türkiye geneline yayılmış, tamamı kendine ait şubeleri ile kalitesi ve lezzetini başka ellere teslim etmeden; tüketicinin haklı güven ve beğenisini kazanan Nejat Güllü, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Burhan Kuzu, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Suver’in katılımıyla Fatih’te yeni bir şube açtı.
 
28 Aralık 2012 Cuma günü açılışı yapılan şube ile bir buçuk asırlık geleneği İstanbul’un en tarihi noktalarından birine taşıyan Baklavacı Güllüoğlu, şubenin konseptini de semtin tarihi dokusuna uygun olarak belirledi. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan külliye ve Fatih Camii’nin hemen karşısında yer alan Baklavacı Güllüoğlu, İstanbul’un yedi tepesinden birine kuruluyor.
 
Müşterilerine 180 m2’lik bir alanda, saray mutfağının en özel lezzeti baklava ve diğer şerbetli tatlılar olmak üzere pasta, kuru pasta, tatlı - tuzlu hamur işleri sunacak olan Güllüoğlu, 50 kişilik kafesi ile hizmet verecek.
 
 
Güllüoğlu Baklava
 
 
Güllüoğlu Baklava

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler