20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:58
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 SAĞLIKLI YAŞAM Tüm Haberler  
İyi geceler öpücüğü tarih oluyor!
Yatmadan önce verilen iyi geceler öpücüğü, artık geçmişte kalan bir alışkanlık haline geliyor.
Giriş Zamanı:20 Mart 2013 Çarşamba
Güncelleme: 20 Mart 2013 Çarşamba

 

İngiltere'de otel zinciri Travelodge'nin 2.000 çift üzerinde yürüttüğü bir anket çalışmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı.
 
Ankete göre çiftlerin % 54'ü eşiyle arasında bir fiziksel temas olmadan, tek başına uyumayı tercih ediyor. Bunların % 33'ü hiç temasta bulunmazken, sadece % 21'i fiziksel bir temas arıyor. Çiftlerin sadece % 15'i "kaşık" pozisyonu ismi verilen pozisyonda yatmayı severken, eşini sarmalayarak yatanlar ise sadece % 6...
 
Ankette çiftlerin sadece % 17'si yüz yüze yattığını söylerken (ki bunların da sadece % 9'u bacakların iç içe geçtiği şekilde), yüzde 1'lik bir kesim eşinin göğsüne başını yaslayarak sabahı ediyor. Zaten çiftlerin çoğu bunun sadece filmlerde olduğunu düşünüyor.
 
Çiftler arasındaki bırakın yatış pozisyonlarını, romantizmin bir göstergesi sayılan iyi geceler öpücüğünün verilmesi oranı ise hayli şaşırtıcı; Çiftlerin yüzde 90'a yakını uyumaya geçmeden önce eşinin kendisine bir öpücük vermediğini, bırakın öpücük vermeyi, arada bir "Seni seviyorum" demeyi bile yüksündüğünü ifade ediyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler