20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:06
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 SAĞLIKLI YAŞAM Tüm Haberler  
Sağlıklı Ramazan önerileri
Yılın en sıcak günlerine denk gelen Ramazan ayında bol bol su ve lifli ürün tüketimi öneriliyor.
Giriş Zamanı:12 Temmuz 2013 Cuma
Doğru beslenmenin sağlıklı bir oruç döneminin temelini oluşturduğu Ramazan ayında, Kipa’nın sağlıklı ürünleri iftar ve sahurları daha keyifli hale getiriyor.
 
Ramazan ayı süresince vücudun  ihtiyaçlarının gözetilerek, beslenme düzenine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Diyetisyen Canan Aksoy, şu önerilerde bulunuyor: “17 saat boyunca sıcakta susuz kalacak metabolizmanızın önceliği su olmalı. Orucunuzu suyla açmak; iftar ve sahur zamanları içinde gün boyunca kaybettiğiniz sıvıyı yerine koymak açısından su içmek vücut fonksiyonları için gereklidir. İçeriğinde metal veya ilaçkalıntıları barındırmayan sağlıklı bir su tercih etmeniz bu nedenle önemlidir. Bununla birlikte lifli, posalı ekmek yemeniz sizi daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Organik ürünler de sağlıklı bir şekilde üretildikleri için vücudunuzun direncinin düştüğü bu dönemde sizi dış etkilerin vereceği zararlardan korur.”
 
Kipa Ticari Direktörü Murat Sağlık ise, “Ramazan da dahil olmak üzere tüm yıl boyunca müşterilerimize sağlıklı tercihler sunmaya  özen gösteriyoruz. Zengin Ramazan pidesi çeşitlerimiz arasında bulunan kepekli ve karışık tahıllı Kipa pideleri, özellikle sağlıklı beslenmeye özen gösteren müşterilerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu dönemde özellikle, meyve-sebze, zeytinyağı, balık gibi hazmı kolay, besleyici ürünlerde özel indirimler hazırladık. Buna, Sağlık Bakanlığı’nın da Ramazan boyunca tüketilmesini önerdiği süt ve süt ürünleri, kuru meyveler ve kuruyemişler de dahil. Ayrıca mercimek, bulgur gibi enerji veren bakliyatlara hesaplı Ramazan kolilerimizin içinde yer verdik” dedi.
 
Sağlıklı Su ve Lifli Pruvita Ekmeği 
Kipa Ramazan’da sağlıklı beslenmek için müşterilerine özel ürünler öneriyor. Bunlardan ilki 7.8 pH değerine sahip KipaSu. Zirai ilaç kalınıtları, arsenik, civa, kurşun, kadmiyum, aliminyum gibiağır metaller içermeyen Kipa Su, düzenli olarak mikrobiyolojik ve fizikselanalizlere tabi tutuluyor.
 
Bir diğer Kipa ürünü ise Puravita Ekmeği. Yalnızca Kipa’larda satılan bu özel ekmek buğday ununun yanı sıra diğer tahıl unları, tahıl taneleri ve yağlı tohumlar içeriyor ve sindirim sisteminde olumlu etkiyaratıyor. Puravita ekmeği, düşük yağ ve şeker içermesi sayesinde de, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.
 
Kipa raflarında ayrıca, meyve suyundan yumurtaya, çaydan kuru meyvelere kadar organik Kipa markalı ürünleri de en uygun fiyatlarla bulmak mümkün.
 
 
Kipa Marketleri

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler