21 Kasım 2019 Perşembe 10:15
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MEKAN REHBERİ Tüm Haberler  
Geçmişin tarihsel izlerini seyir
Ürgüp’de TripAdvisor tarafından 2 ödül alan Kayakapı Mağara Otelleri görülmeye değer!
Giriş Zamanı:03 Mart 2014 Pazartesi
Güncelleme: 03 Mart 2014 Pazartesi
Geçmişten günümüze varlığını sürdürmeyi başarmış tarihi özellikleri olan yerler, giden her ziyaretçinin geçişle bütünleşmesini sağlar ve dokusuyla görenleri adeta büyüler. İşte ilk kez geçen yıl gitme fırsatı bulduğum Ürgüp’de TripAdvisor tarafından 2 ödül alan Kayakapı Mağara Otelleri görülmeye değer tarihi dokulardan sadece biri.
 
Ürgüp, ziyaretçilerini tarihin derinliklerine uzun ve soluksuz bir yolculuğa çıkarıyor adeta. Beni etkileyen en önemli nokta ise, bu doğal bütünlüğü bozulmamış tarihi ve kültürel mirasımızın nasıl turizm merkezi haline getirildiği. 
Eski dönemlerde ziyaret edenler sadece peribacalarının doğal yapısıyla karşılaşırlarmış ancak Ürgüp’ün arka bahçesinde ne gibi güzellikler olduğu çok da dikkat çeken bir detay değilmiş. Ürgüp’te kurulan açık hava müzesiyle,  Hıristiyanlık dönemine ait kiliseler ve çeşitli tarihi mekânları görmeniz de mümkün. Fakat bunlarla iç içe olan bambaşka bir yapılaşma daha var.
 
Turizmde Yeni Bir Boyut 
Ürgüp merkezine 1 km uzaklıkta Kayakapı adında bir mahalle var. Bu mahalle, eski dönemlerde yıkık, virane bir haldeymiş ve orada yaşayan halk, mahalleyi terk eder olmuş. Ancak yatırımcıların gözünden kaçmayan bir detay, beldeyi Nevşehir’in turizm merkezi haline getirmiş. Belde halkından konuştuğum insanların da yönlendirmesiyle kendimi muazzam bir konaklama merkezinin ortasında buldum. Kayakapı Premium Caves olarak bilinen mağara oteli, lüks ve konforu bir arada tutarak sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Buranın Türkiye’nin en lüks otelleri arasında olduğunu bilmek, bu evlerde konaklama isteğimi de üst seviyelere taşıdı.
 
TripAdvisor tarafından 2 ödül alan Kayakapı, turizm dergilerindeki tanıtımlarıyla adını dünyaya duyurmuş, üstelik Türkiye’nin en lüks ve modern 25 oteli arasında yerini almıştır.
 
UNESCO’nun da desteklediği bu muhteşem turizm merkezinde konaklanan evler tamamen tarihi konut dokusunu koruma anlayışıyla restore edilmiş. Ve gittiğinizde kendinizi taş evlerin arasında, Ürgüp manzaralı odalarda buluyorsunuz. İçerisinde kapalı havuzunun, saunasının bulunduğu bu lüks yapılar, tatil anlayışına bambaşka bir boyut getiriyor bana göre. Özellikle şömineli süitleri görülmeye değer.
 
“Travellers 2014“ ödüllerinin dağıtıldığı, dünya çapında yüzlerce otelin katıldığı bir etkinlikte, ziyaretçi oylamaları sonucunda 22 farklı ödüle layık görülmüştür Kayakapı Premium Mağara Oteli. Bu kapsamda tam altı ayrı kategoride yarışmış ve dünya çapında da ismini duyurmayı başarmıştır. Kayakapı Premium Mağara Oteli ile tatil keyfini yaşamak için kayakapi.com adresinden rezervasyonunuzu yapın.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler