21 Kasım 2019 Perşembe 09:45
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM AJANDA Tüm Haberler  
Çanakkale Zaferi Kulesite’de
Kulesite, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak.
Giriş Zamanı:14 Mart 2014 Cuma
Güncelleme: 14 Mart 2014 Cuma
Çanakkale Savaşı’nın birbirinden etkileyici sahneleri Kulesite’de hayat bulacak. ‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ isimli sergi 15-21 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
Konya’nın kültür ve yaşam merkezi Kulesite, bu yıl 18 Mart’ta 99’uncu yıldönümü kutlanacak Çanakkale Zaferi’ni Konya halkıyla buluşturuyor. 15-21 Mart 2014 tarihleri arasında Kulesite’de düzenlenecek ‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ sergisi savaşın en önemli anlarını tüm gerçekliğiyle yaşatacak.
 
Müze konseptinde hazırlanan etkinlikte; Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşen savaşlara ilişkin en önemli detaylar ve cephelerde yaşananlar gerçeğe uygun bir biçimde canlandırılacak. Savaşın tanığı olan mektuplar ve döneme özel dekorlarla Çanakkale atmosferi yaşatılacak. Osmanlı askeri kostümü giymiş anlatıcı; Dardanos Bataryası’ndan Seyit Onbaşı’ya, savaşın en önemli anlarını ziyaretçilerle paylaşacak. Ekranlarda ise savaşın görüntüleri izlenebilecek.
 
Çanakkale Savaşı, gerçeğe uygun canlandırma, anlatım ve dekorlarla Kulesite ziyaretçilerine dönemi en etkili şekilde görme şansı sunacak.
 
‘Çanakkale’den Kurtuluşa’ sergisi 15 – 21 Mart tarihlerinde saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler