24 Ocak, 2019 Perşembe 03:02
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM ZOOM Tüm Haberler  
Buyaka ikinci yılını kutluyor
Buyaka AVM, hizmet vermeye başladığı 2 yıllık sürede 8 milyon ziyaretçiyi ağırladı.
Giriş Zamanı:18 Nisan 2014 Cuma
Buyaka Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım İşletmeciliği Anonim Şirketi tarafından hayata geçen Buyaka Alışveriş Merkezi, ikinci yılını kutluyor. Hizmet vermeye başladığı 2 yıllık sürede cirosunu 300 milyon TL'ye taşıyan Buyaka, ikinci yılında 8 milyon ziyaretçiyi ağırladı. 3. yıl ciro hedefi 350 milyon TL olan Buyaka, ziyaretçi sayısını da 9 milyon kişiye taşımayı hedefliyor.  
 
Buyaka projesi, 152 mağazadan oluşan alışveriş merkezinin yanı sıra her biri 21 kattan oluşan 3 ofis bloğu ve 22 katlı bir home ofis bloğu ile 2012 yılında hizmet vermeye başladı. Önemli iş ve konut alanlarına ev sahipliği yapan Ümraniye Tepeüstü’nde yer alan lokasyonu, marka karması, modern mimari yaklaşımı ve 3.000 oturma kapasiteli teraslı cafe restoran alanları ile Buyaka, Anadolu yakasının en prestijli alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor.
 
30.000 metrekarelik kiralanabilir alışveriş merkezi alanı ve 110.000 metrekarelik inşaat alanı üzerine kurulan Buyaka Alışveriş Merkezi Müdürü Leyla Özdemir; "Alışveriş merkezimizde Mart 2014'te, geçtiğimiz yıl aynı döneme oranla yaklaşık %20'lik ciro artışı yaşadık. Aynı biçimde ziyaretçi sayımızda da ilk yılımıza göre yaklaşık  %15 artış oldu. Aylık ortalama 670 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. Hedefimiz dördüncü yılımızda yıllık 10 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmak. Ziyaretçi sayımızı bu rakamlara taşımamız durumunda ise 4. yılın sonunda yıllık hedefimiz olan 550 milyon TL ciroyu geçmiş olacağız. Ayrıca 2 yıl içinde Buyaka’nın gösterdiği başarı nedeni ile birçok kiralama talebi alıyoruz" dedi.
 
Buyaka yaşam merkezindeki ofis bloklarıyla ilgili olarak da bilgi veren Özdemir şunları söyledi: "Yaşam merkezimizde 21 kattan oluşan 3 ofis bloğunun yüzde %83'ü kiralandı. Henkel, AnadoluEnd Holding, Efes Pilsen, Bank of Tokyo, Sephora, Netaş, Lanxess (Bayer), Coca Cola Şişe ve Volvo Truck kiracılarımız arasında yer alıyor. Yakın zamanda ise Ak Sigorta, ofis kulelerimizdeki yerini alacak. Alışveriş merkezimiz 1.500 kişiye istihdam sağlıyor. 5.000 kişiye istihdam sağlayacak ofis ve kulelerin tam faaliyete geçmesiyle de toplam 6.500 kişi istihdam edilmiş olacak."
 
Dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Bilfinger Real Estate'in kiralama ve yönetimini üstlendiği Buyaka Alışveriş Merkezi, Ümraniye ve Çekmeköy bölgesinde daha önce bulunmayan markaları bir araya getirmeye devam ediyor. Buyaka'da misafirlerle ilk kez buluşan Shaya Group'u bünyesindeki TopShop, The Body Shop, Miss Selfridge, Pinkberry, Starbucks, Le Pain Quotidien'in yanı sıra dünyanın önemli gruplarından Inditex Group; Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Pull&Bear gibi tüm markalarıyla Buyaka'da yer alıyor. Aynı şekilde Lacoste, Gant, Nautica gibi markalarıyla Eren Grubu,  Aeropostale, Marks&Spencer ve Gap Kids ile Fiba Grubu da Buyaka'da bulunuyor. Tommy Hilfiger ve Tommy Hilfiger Accesorize, Beymen Club gibi diğer önemli markaların yanı sıra Midpoint, Mezzaluna Express, Carlotta, Kirpi, Burger House ve Paul Cafe de merkezin önde gelen restoranları arasında. Gymboree ve Imaginarium gibi çocuk odaklı markaları da bir araya getiren Buyaka, My Gym ve Fun Lab oyun alanlarıyla çocukları eğlenceye davet ediyor. Buyaka'da küçükler kadar büyükler de değerli; MacFit ve NuSPA alışveriş sonrasında sağlık ve zindelik sunuyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler