24 Haziran 2019 Pazartesi 19:08
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 SAĞLIKLI YAŞAM Tüm Haberler  
Neden klinik pilates?
Son yıllarda dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmaya başlanan pilates uygulamalarında klinik çalışmalar da bulunuyor.
Giriş Zamanı:01 Eylül 2014 Pazartesi
Güncelleme: 01 Eylül 2014 Pazartesi
Son yıllarda dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmaya başlanan ve özellikle başta kadınlar olmak üzere erkekler tarafından da yoğun şekilde tercih edilen pilates uygulamalarında klinik çalışmalar da bulunuyor. Özellikle pilates gibi hem fiziksel hem de psikolojik yönde olumlu katkılarda bulunan bir uygulamanın daha profesyonel ve daha modern bir şekilde yapılması üzerine dayalı olan klinik pilates hakkında bilgi çok daha kolay ve çok daha hızlı şekilde ayrıntılı olarak alınabiliyor.
 
Pilates uygulamalarının genel olarak yapılması amacı vücutta yüklü olan stresin azaltılması, gerginliğin giderilmesi, gelişmiş bir duruş pozisyonuna ulaşılması ve vücudun daha esnek bir yapıya sahip olmasının elde edilebilmesi maksadı ile uygulanmaktadır. Bunun dışında da insan vücudunda bulunan pek çok fiziki rahatsızlığın tedavisinde de son derece etkili ve başarılı çözümler sağlıyor.
 
Klinik Pilates’ in Vücuda Katkıları
Bu yüzden de top alanında da geçerliliği en etkin şekilde bulunan fiziki tedavi yöntemlerinden birisi olarak klinik pilates, son yıllarda tıp alanında da en yoğun şekilde kullanılmaya başlandı.Klinik pilates uygulamaları vücudunun dengeye kavuşması, kan dolaşımının hızlandırılmasının yanı sıra vücudun bedensel olarak çok daha güçlü bir duruma getirilmesinde de son derece başarılı çözümler sunuyor.
 
Bu noktada özellikle de skolyoz, osteoporoz, doğum öncesi ve sonrası yaşanan bedensel sorunlar ve duruş bozuklukları gibi vücut faaliyeti ve aktivitelerindeki rahatsızlıkların tedavisi amacı ile de yoğun şekilde kullanılıyor. Türkiye’nin en gelişmiş ve en kaliteli hastanesi olan Central Hospital ile klinik pilates hakkında bilgi konusunda çok daha detaylı ve geniş kapsamlı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilme olanağı bulunuyor.
 
Uzman klinik pilates eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalar ile vücutta yaşanan rahatsızlıkların giderilebilmesi sağlanabiliyor. Bunun dışında da klinik pilates uygulamaları ile zihinsel odaklanmanın geliştirilebilmesi sağlanabiliyor ki bu durum günlük yaşantı içerisinde çok daha yüksek verimlilik elde edilebilmesine ve daha başarılı neticeler alınabilmesine olanak sağlıyor.
 
Gebelik döneminde ise anne adaylarının vücutlarında yaşadıkları değişimlere vücutlarının verdikleri tepkilerin en aza indirilmesi ve bu süreçte daha kolay bir şekilde hayata devam edilebilmesine katkı sağlıyor. Aynı şekilde gebelik sonunda da etkili çözümler sunması nedeni ile uygulanıyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler