24 Ocak, 2019 Perşembe 01:31
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM AJANDA Tüm Haberler  
KidzMondo Yaz Kampı’nda Kodlama Eğitimi
Çocuklar KidzMondo Yaz Kampı’nda ‘Kodlama Eğitimi’ ile yazılım dünyasının kapılarını aralıyor!
Giriş Zamanı:22 Ağustos 2016 Pazartesi
KidzMondo Yaz Kampı’na katılan çocuklara yepyeni bir program daha! İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan ‘Kodlama Eğitimi’ne katılan çocuklar hem bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi, donanım-yazılım bilgilerini öğrenecek hem de kodlama ve tasarım becerisi kazanacaklar.
 
Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan, mimarisiyle gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan eğlence&öğrence şehri KidzMondo’nun yaz kampında çocuklar, yaz tatili süresince hem eğlenecekler hem de hayal ettikleri mesleği keşfetme şansı bulacaklar.
KidzMondo Yaz Kampı’nda çocuklar istedikleri uzmanlık alanını seçiyor ve o mesleğin tüm detaylarını deneyimleyerek keşfediyor. Hayat Kurtaran Meslekler Eğitimi, Medya Eğitimi, Sahne Sanatları Eğitimi’nin bulunduğu Yaz Kampı programına son olarak Kodlama Eğitimi de dâhil oldu. Çocuklar Kodlama Eğitimi’nde hem bilgisayar teknolojisi ve terminolojisi, donanım-yazılım bilgilerini öğreniyor hem de kodlama ve tasarım becerisi kazanıyor.
 
Dijital çağın çocukları KidzMondo’da…
Dijital okuryazarlığının çağımızın en temel gereksinimlerinden biri olduğunun bilinciyle, kampçılar bu birikimlerini daha ileri düzeye taşımak amacıyla Scratch platformu üzerinde aynı zamanda algoritma oluşturma, yazılım geliştirme, test etme ve öğrenilen bilgileri projeye dönüştürme yetisi kazanıyor.
 
İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Üniversitesi’nin ve Bilişim Garaj Akademisi uzmanlarının desteğiyle hazırlanan Kodlama Eğitimi’nde Planlama Aşaması, Geliştirme Aşaması, Uygulama ve Proje Hazırlama Aşaması uygulanacak temel içerikler arasında yer alıyor. Uzman eğitmenler eşliğinde verilen dersler süresince çocuklara birer laptop da temin ediliyor.
 
Hangi yaş aralığı için uygun?
9 Eylül’e kadar devam edecek KidzMondo Yaz Kampı’na çocuklar seçtikleri eğitimlere ister bir hafta, ister yaz dönemi boyunca katılabiliyor. Haftanın beş günü 09:30-18:00 saatleri arasında düzenlenecek yaz kampları için önerilen yaş aralığı 5-11’dir. Ayrıca çocuklar eğitim programlarından arta kalan zamanda isterlerse kapanış saatine kadar parkta kalıp diğer aktivitelere de katılabilecekler.
 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler