22 Şubat 2019 Cuma 16:42
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM ZOOM Tüm Haberler  
Kent Meydanı AVM'de Sokak Basketbolu
Sokak basketbolunun en iyilerini bir araya getiren Red Bull King of The Rock Türkiye elemelerinin ilk ayağı Bursa’da gerçekleşti.
Giriş Zamanı:22 Ağustos 2016 Pazartesi
Güncelleme: 22 Ağustos 2016 Pazartesi
160 sporcunun katıldığı eleme turnuvasında ilk altıya giren isimler 4 Eylül’de İzmir’deki Türkiye Finali’ne gitmeye hak kazandı. İzmir’deki Türkiye Finali’ni kazanan isim ise 17 Eylül’de Belgrad’da düzenlenecek Dünya finaline gidecek.
 
İlk kez 2010 yılında sokak basketbolunun kralını belirlemek için düzenlenen Red Bull King of the Rock sokak basketbolu turnuvasının Türkiye elemelerinin ilk ayağı Kent Meydanı AVM’de düzenlendi. Sokak basketbolunun birbirinden yetenekli 160 temsilcisinin mücadele ettiği turnuvada ilk altıya giren isimler 4 Eylül’deki Türkiye Finali’ne gitmeye hak kazandı.
 
Bursa elemelerinden başarıyla ayrılan Ahmet Güney, Abdullah Kaptan, Yasin Canberk Uzunkaya, Ökkeş Yıldız, Özgür Mert Yıldırım ve Sedat Öztürk, İzmir’deki Türkiye Finali’nde en iyi olmak için mücadele edecek. Ülke finalini şampiyon olarak tamamlayan oyuncu, 17 Eylül’de Sırbistan’ın Belgrad kentinde yapılacak dünya finalinde ülkemizi temsil edecek.
 
Türkiye’nin şampiyonu Dünya finaline ambargo koydu
King of the Rock Türkiye elemelerini tamamlayarak son iki yılın şampiyonu Kıvanç Dinler, aynı zamanda dünya şampiyonu unvanını da taşıyor. Sokak basketbolunun başarılı ismi Dinler, 2014 yılındaki finalin ardından 2015’te Türkiye’de yapılan dünya finalinde unvanını korumayı başardı. Kıvanç Dinler, 2016’da da sadece Türkiye’de değil, dünyada favoriler arasında gösteriliyor.
 
Bursa elemeleri tamamlanan Red Bull King of The Rock’ın bir sonraki durağı ise 27 Ağustos’ta Adana olacak.
 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler