20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:50
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 KÜLTÜR SANAT Tüm Haberler  
Bilkent Center’da Atatürk Sergisi
Bilkent Center’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel bir fotoğraf sergisi açılıyor.
Giriş Zamanı:22 Ağustos 2016 Pazartesi
Bilkent Center’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel bir  fotoğraf sergisi açılacak. Anıtkabir Komutanlığı Kütüphanesi arşivindeki Atatürk fotoğrafları 22 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Bilkent Center’da sergilenecek. 
 
1922’nin 26 Ağustos’unda başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Anadolu topraklarının düşman işgalinden temizlenişinin de gerçek öyküsüdür. Mustafa Kemal, Büyük Taarruz’un hemen ardından cumhuriyetin ilanına giden adımları hızlıca atar. Büyük Taarruz’dan bir yıl sonra 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ilan eden Atatürk, cumhuriyetin hedefini de ‘muasır medeniyet’ olarak belirler. 
 
Büyük Taarruz’un, cumhuriyetin ilanının ve genç Türkiye’nin öyküsü çok özel fotoğraflarla Anıtkabir Komutanlığı Kütüphanesi’nde yer alıyor. Bilkent Center’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı için bu fotoğraflardan oluşan bir sergiyle ziyaretçilerinin karşısına çıkmasının da büyük anlamı var. Bilkent Center ziyaretçileri 22 Ağustos -1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fotoğraf sergisinde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine cumhuriyet için kenetlenen Türk halkının öyküsünü bir kez daha görme heyecanını yakalayacaklar. 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler