20 Mayıs 2019 Pazartesi 01:01
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM ZOOM Tüm Haberler  
AVM'lerde Güvenlik Masaya Yatırıldı
Securitas Türkiye, 17 Mayıs 2017 tarihinde, Divan İstanbul’da AVM Masa başı Tatbikatı düzenledi.
Giriş Zamanı:31 Mayıs 2017 Çarşamba
Securitas Türkiye, 17 Mayıs 2017 tarihinde, Divan İstanbul’da AVM Masa başı Tatbikatı düzenledi. Alışveriş merkezlerinde meydana gelebilecek olan tehditlerin olası senaryolar üzerinden işlendiği tatbikata bir çok AVM yöneticisi katılım gösterdi.
 
Güvenlik hassasiyetlerinin öncelikli olarak gündeme geldiği alanlardan birisi olan AVM’lerde olası terör, asayiş olaylarının önlenmesine ya da olay sonrası oluşabilecek zararın azaltılmasına yönelik alınacak tedbirlerin ve uygulanacak doğru hareket tarzlarının görüşüldüğü masa başı tatbikatında farklı senaryolar üzerinden gidildi.
 
Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri ve Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim’in yönetiminde gerçekleştirilen tatbikata, AVM ve Securitas yöneticileri katıldı. Gruplara ayrılan katılımcılar, önceden belirlenen senaryo çerçevesinde ilgili hal tarzı ve mevzuatları içeren çizelgeler oluşturmaya çalıştı. Daha sonra bu hazırlıklar, diğer katılımcılarla paylaşılarak üzerinde tartışıldı.
 
Securitas Türkiye Güvenlik Süreçleri ve Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim’in “Olası krizlerde hasarın azaltılmasına yönelik alınabilecek tedbirler, uygulanabilecek doğru hareket tarzlarını planlamak ve gereken koordineyi sağlamak önemli bir konu. Bizlerin bugün bir araya gelmemizin en önemli sebeplerinden birisi de bu esasların hep birlikte görüşülmesiydi. Masa başı tatbikatlarının genel amacı, doğru-yanlış değerlendirilmesi yapmaktan ziyade, olayı farklı açıdan ele alan karar vericilerin ihtiyaç ve önceliklerini ortaya koymak ve benzer durumlarla karşılaşıldığında daha hızlı ve doğru karar verilmesi için pratik kazandırmak. Securitas olarak bilgi liderliği misyonumuz çerçevesinde tecrübelerimizi paylaşmaya, iş ortaklarımızla birlikte güvenlik sektörüne yenilikler katmaya devam edeceğiz. ” diye konuştu.
 
Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 farklı sektörden 681 kurum ve kuruluşa, 74 ilde, 2091hizmet noktasında güvenlik hizmeti veren Securitas Türkiye’nin 9 bölge müdürlüğü, 50 şube müdürlüğü ve 375 kişilik idari, 12 bin saha çalışanı bulunmaktadır.
 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler