21 Temmuz 2019 Pazar 12:22
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MANŞET Tüm Haberler  
Minik mühendisler Metrogarden AVM’de!
Metrogarden AVM, Robot Kodlama Atölyesi’yle çocukları hem eğlenmeye hem öğrenmeye davet ediyor
Giriş Zamanı:27 Temmuz 2018 Cuma
Metrogarden AVM, 21 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri arasında Robot Kodlama Atölyesi’yle çocukları hem eğlenmeye hem öğrenmeye davet ediyor. İleri robot teknolojisi ve kodlama mantığı ile tanışan çocuklar geleceğin mühendisleri olma yolunda ilk adımı atıyor.
 
Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy’ün odak noktasında bulunan Metrogarden AVM, çocuklara keyifli ve benzersiz bir deneyim yaşatacak. 21 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Minik Mühendisler Robot Kodlama Atölyesi’nde geleceğin mühendisleri eğlenerek öğrenecek, geleceği inşa etme yolunda ilk adımlarını atacak. 4 – 10 yaş aralığındaki çocuklara özel olarak hazırlanan etkinlikte; robot, robot kodlama, 3 boyutlu tasarım mantıkları eğlenceli bir şekilde aktarılacak.
 
Yaratıcı beyinler iş başında…
 
21 Temmuz -20 Ağustos tarihleri aralığında, 12:00–20:00 saatleri arasında her gün 45 dakika süren periyotlar halinde gerçekleştirilecek atölye kapsamında minikler, kendi oluşturdukları robotları, i-Pad üzerinden programlayarak bluetooth teknoloji ile akıllı robotlara görevleri aktaracak ve kodlama mantıklarının gerçekte nasıl harekete dönüştüğünü analiz edecek. Çocuklar aynı zamanda 3D tasarım içeriği ile kendi oluşturdukları şekillere, katman ve derinlik verme kavramlarını öğrenip ilk 3 boyutlu çıktılarını üretecek ve baskılarını alacak.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler