18 Ekim 2019 Cuma 16:58
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 TEKNOLOJİ DÜNYASI Tüm Haberler  
Donau Chemie Group Siber Güvenliğin Yeni Ortağı
Donau Chemie Group siber güvenlik ortağı olarak Kaspersky Lab'ı seçti
Giriş Zamanı:09 Ağustos 2018 Perşembe
Güncelleme: 09 Ağustos 2018 Perşembe

Çalışanların yaptığı hatalar, şirketlerin kendilerini siber tehditlere karşı korumasını zorlaştırmaya devam ediyor. Kaspersky Lab’in ICS Anketine göre, endüstriyel kurumların dörtte biri çalışan hatası veya istenmeyen faaliyetleri nedeniyle son 12 ay içinde en az bir siber güvenlik vakası yaşamış. İleride bu rahatsız edici istatistiğin bir parçası olmak istemeyen Donau Chemie Group, siber güvenlik ortağı olarak Kaspersky Lab’e güvendi.

 

Marka sahipleri ve perakende zincirleri için farklı kimyasal malzemeler üreten Donau Chemie Group, siber güvenliği her zaman iş süreçlerinin merkezine yerleştiren bir şirket oldu. Ancak BT altyapısı sürekli daha karmaşık hale gelen şirket, yalnızca yönetimi kolay bir entegre siber güvenlik platformu sağlayan değil aynı zamanda çalışanların siber güvenlik konusundaki bilgi eksikliğini de gidermesine yardımcı olacak güvenilir bir iş ortağı aramaya başladı. Birçok seçeneği gözden geçiren Donau Chemie Group, çalışanlarına siber güvenlik eğitimi vermek için Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu’nu seçti.

 

Donau Chemie Group öncelikle çalışanlarına siber güvenlik eğitimi vermenin ne kadar etkili olacağını ölçmeyi hedefliyor. İnternet üzerinden olmayan geleneksel eğitim platformları teknik siber güvenlik becerilerini desteklemede başarısız oluyor. Bu tür eğitimler ayrıca, BT departmanı dışındaki çalışanların gerekli davranış değişikliklerini edinmesini de sağlayamıyor. Bu durumun farkında olan Donau Chemie Group BT ekibi, Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu’nun hem verimli eğitim sunmasını hem de yönetim hedeflerine ulaşmasını umuyor.

 

Kaspersky Siber Güvenlik Farkındalığı Platformu ile BT yönetim ekibi, çalışanların öğrenim sürecini gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Çeşitli siber güvenlik farkındalığı profillerine uygun özel çalışmalarla, tüm kullanıcılar eğitime dahil olabiliyor ve gerçekten ihtiyaç duydukları becerileri edinebiliyor. Platform yalnızca bilgi sunmakla kalmıyor aynı zamanda çalışanların yeni davranış biçimleri geliştirmesine de yardımcı oluyor. İnteraktif eğitim ve simülasyonlardan meydana gelen her bir öğrenim çalışması bölümünün ardından kullanıcılara yaptıkları yanlışlıkları öğrenmeleri için bir hata raporu sunuluyor. Katılımcılara sunulan bir diğer avantaj ise eğitimin çok fazla zaman almaması. Katılımcılar ayrıca eğitim programlarını kendi ihtiyaçlarına göre değiştirebiliyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler