18 Kasım 2019 Pazartesi 04:32
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 YEME İÇME Tüm Haberler  
Milli Gururumuz Döner Dünya Listelerinde
Türk mutfağının milli lezzetlerinden döner, Business Insider’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı “dünyanın en lezzetli sandviçleri listesinde” birçok ülkenin sandviçleri ile birlikte yer aldı.
Giriş Zamanı:10 Eylül 2018 Pazartesi

Döner, lezzetinin yanı sıra sağlıklı ve doyurucu yönüyle sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde en sevilen yiyeceklerden biri. Döner globaldeki bu başarısını Business Insider’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı “dünyanın en lezzetleri sandviçleri listesinde” yer alarak kanıtladı.

Bu araştırma üzerine Yemeksepeti, tüm dünyanın dikkatini çeken ve en sevilen Türk lezzetlerinden olan dönerin kullanıcıları arasındaki trendini araştırdı ve dönerin popülerliğini ortaya koydu.

O bizim için her zaman ilk 5’te

Birçok yerel ve global lezzete her zaman kafa tutan ve popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen döner, bu yıl da Yemeksepeti’nin en çok sipariş verilenleri listesinde ilk 5’te mutlaka yer aldı.

Bu yılın ilk 8 ayında Yemeksepeti kullanıcıları 10 milyon porsiyon döner yediler ve dönerin sipariş sayısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 artış yaşandı.

Tavuk dönerin üstünlüğü sürüyor

Araştırma döneri en çok sevilen sandviçler arasında gösterse de, döner bizim için sandviçten çok daha fazlası. Yemesi daha pratik olduğu için dürüm veya sandviçi tercih ederken, onun pilav üstü halini de seviyoruz, yanında pideyle de yemeğe bayılıyoruz.

Son yıllarda tavuk döner ve et döner rekabeti de tüm aksiyonuyla devam ediyor. Aslında dönerin tarihçesine bakıldığında sadece son 20 yıldır hayatımızda olmasına rağmen tavuk döner, hem lezzeti hem de et dönere göre daha ekonomik olduğu için et döneri tahtından etti.

Bu yılın ilk 8 ayında verilen 10 milyon adet döner siparişinin yüzde 60’ını tavuk döner siparişleri oluşturdu. 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler