23 Mayıs 2019 Perşembe 23:32
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MANŞET Tüm Haberler  
BİR HEDİYE DE SEN VER 2
29 Eylül 2018 tarihinde organ nakli olmuş çocuklarla, organ nakli bekleyen çocukları ünlü yüzlerle buluşturuyoruz.
Giriş Zamanı:26 Eylül 2018 Çarşamba

Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışı ile ilgili teşvik etme ve bilinçlendirme aktiviteleri kapsamında; 29 Eylül 2018 tarihinde Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Musuki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği destekleri ile organ nakli olmuş çocuklarla, organ nakli bekleyen çocukları ünlü yüzlerle buluşturuyoruz.

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunu olan kronik organ yetmezliklerinin bugün bilinen tek tedavi seçeneği ‘organ nakli’dir. Ne kadar iyi hekimlerimiz olursa olsun, hastanelerimizin donanımı ne kadar üst düzey olursa olsun, hastalık ne kadar ilerlemiş ve durum ne kadar acil olursa olsun; eğer uygun bir organ olmazsa hastalarımızı kaybetmeye mahkumuz. Alışılagelmiş tüm ezberlerimizi bozan bu tedavinin birincil gereksinimi hiç şüphesiz organ bağışıdır.

 

İnsan olarak biliyor ve inanıyoruz ki, ‘her canlı ölümü tadacaktır’. Ne zaman, nerede ve nasıl karşımıza çıkacağı belli olmayan bu son ile ilgili bildiğimiz tek gerçek günün birinde bizim ve yakınlarımızın da başına geleceğidir. O gün gelmeden organ bağışıyla ilgili görüşlerimizi yakınlarımızla paylaşmamız ve bu konuyu toplum içinde konuşulur hale getirmemiz, ortak insanlık görevlerimizden biridir. Böylelikle organ bağış kültürümüzün ülkemizde de yeşermesine katkı yapacak ve nihayetinde insanlarımıza daha faydalı olabileceğiz.

 

29 Eylül 2018 Cumartesi günü Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde organ nakli olmuş çocuklarımız ile bu şansa henüz kavuşamamış ve nakil bekleyen çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımız, sinema ve oyun alanı aktivitelerinin ardından, sanat ve spor camiasından gönüllü katılan ünlü isimlerin elinden hediyelerini alacaklar. Tamamı sağlık personellerinden oluşan Ayda1 Detoks müzik grubunun konseri ile tamamlanacak etkinlikte bir kez daha organ bağışını gündeme getirme şansımız olacak.

 

Saygılarımızla,

Hayata Bağış Derneği

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler