21 Kasım 2019 Perşembe 10:01
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MEKAN REHBERİ Tüm Haberler  
Kolombiyalı Kuzenler Cadde'de
Cadde'nin Yeni Kahvecisi Primos De Colombia- Kolombiyalı Kuzenler!
Giriş Zamanı:04 Ekim 2018 Perşembe

  Kahve severler, Bağdat Caddesi’nde yeni bir mekâna kavuştu. Primos De Colombia(Kolombiyalı Kuzenler) adıyla Suadiye Noter Sokak’ta açılan yeni mekânda, adından da anlaşılacağı üzere kahvenin anavatanı Kolombiya’dan gelen çekirdekler kullanılıyor. Birbirlerine yıllardır “kuzen” diye hitap eden iki girişimci arkadaş Özgür Kolukısa ve Burak Nazifoğlu’nun yaklaşık bir yıldır üzerine çalıştıkları kahve markası “Primos De Colombia” kısa sürede kahve zincirleri arasında yerini almaya hazırlanıyor. İkilinin hedefinde Türk bir kahve markasını yurt dışına taşıdıkları bir kahve zincirine dönüştürmek var.

 

  Kahve severlerin, iki Türk girişimcinin oluşturduğu kahve markası ile artık yeni bir adresi var. 4.Levent’in tanınmış mekânlarından On1 Bistro’nun kurucusu Özgür Kolukısa ve iç mimar Burak Nazifoğlu kendi kahve markaları ile kahve sektörüne giriş yaptı. Yıllardır birbirlerine “kuzen” diye hitap eden iki girişimci arkadaşın açtığı mekânın adı da İspanyolca “Primos de Colombia” yani Kolombiyalı Kuzenler! Suadiye’de kapılarını açan “Primos De Colombia” kahvenin anavatanı Kolombiya’dan gelen kahve çekirdeklerini harmanladıkları özel reçeteleri, Kolombiya esintisini taşıdıkları mimarisi ve kendine özgü porselen bardakları ile kahve severlerin yeni adresi olmaya hazırlanıyor. Primos de Colombia’da, Costa (Sahil), Pueblo (Köy) ve Maseta (Zirve) adlarında üç farklı tat ve dokudaki kahve çekirdeği kullanılıyor. Take away (gel - al) yanı sıra içeride ve dışarıda oturma imkânı da bulunan mekânda, kahvenin yanında birbirinden lezzetli tatlı ve tuzlu alternatifler de sunuluyor. İki Türk girişimci Primos De Colombia’yı yakında yeni adreslere taşımaya hazırlanıyor. İkilinin hedefinde ise Türk bir kahve markasını yurt dışına taşıdıkları bir kahve zincirine dönüştürmek var.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler