23 Nisan 2019 Salı 00:18
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 GÜNCEL ÖZEL Tüm Haberler  
Capitol AVM, Enflasyonla Mücadele
Kiralarda yüzde 32’ye, kira artışlarında uygulanacak olan enflasyon oranlarında da yüzde 50’ye varan indirim yansıtıldı.
Giriş Zamanı:18 Ekim 2018 Perşembe

Capitol Alışveriş Merkezi, kiracılarına Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na destek kapsamında ve dövize karşı tedbirlere ek olarak indirimler yaptı. Kiracıları ile sözleşmelerinin dövizden Türk Lirasına dönüşümünde kanuni hakkı olan kurdan feragat etti. Kira artışlarında baz alınacak TÜFE oranlarında indirim kararı aldı. İki yıla yayılı indirimler, kademeli olarak uygulanacak.

 

Böylelikle kira bedellerinde iki yıl süre ile kurdan feragat sayesinde Aralık 2018 sonuna kadar yüzde 32,98, Ekim 2019’a kadar yüzde 30, Ekim 2020’ye kadar ise yüzde 20 indirim yapılmış oldu. TÜFE oranlarında da 1 Ekim 2019’a kadar yüzde 50, 1 Ekim 2020’ye kadar ise yüzde 25 indirim uygulanacak.

 

Capitol Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy, “Kiracılarımızla birlikte Türkiye’nin ekonomik mücadele günlerinden başarıyla çıkması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Alışveriş merkezimizi teknik altyapı dahil adeta yeni bir alışveriş merkezi inşa edercesine yenileyerek, mimari renovasyonu tamamladık. Bundan kaynaklı döviz kredi borcumuzu ödemeye devam ediyoruz. 25 yıllık deneyimimizle kurulduğumuz ilk günden bu yana kiracılarımızdan genel gider payı almıyoruz” dedi.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler