20 Mayıs 2019 Pazartesi 01:12
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AKILDA KALANLAR Tüm Haberler  
Yasemin Şefik İrfan Özata’yı Konuk Etti!
Yasemin Şefik’in Capacity AVM’de Best FM canlı yayınıyla sunduğu, “Yasemin Şefik ile İki Koltuk” programının bu haftaki konuğu müzisyen İrfan Özata oldu.
Giriş Zamanı:13 Kasım 2018 Salı

Evinde 5 tane radyo olduğunu ve hepsinde başka bir müzik çaldığını söyleyen Özata, “Her birinde başka bir tür çalıyor. Birinde hip-hop, ötekinde 90’lar ve 80’ler, diğerinde klasik müzik bir diğerinde ise sürekli değişen bir frekans çalıyor. Bu benim bestelerime de müziğime de yansıyor. Tam ortaladığımda bir curcuna var ama hepsini duyabilirsem bu benim çok hoşuma gidiyor” diyerek aynı anda birden çok radyo frekansı ile müzik dinlemenin eşsiz bir duygu olduğunu, Yasemin Şefik ve dinleyenleriyle paylaştı.

 

10’dan fazla enstrüman çalabilen ve 3 tanesinde profesyonel olduğunu dile getiren İrfan Özata, nota veya armoni bilmese de müzik üreten insanların çok iyi bir kulağa sahip olabildiğini ve bu insanların ‘müzik cevheri’ taşıdığını vurguluyor. Müziğin sadece nota bilenlerin yapabileceği bir iş olmadığını anlatan Özata, “Herkes nota çalabilir ama hadi kulaktan şu şarkıyı çal dendiğinde ‘bende o yok’ diyen birçok kişi var” diyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler