20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:27
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 GÜNCEL ÖZEL Tüm Haberler  
En Yenilikçi Alışveriş Merkezleri Türkiye’de
Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği ICSC Avrupa Başkanı Peter Wilhelm: “En yenilikçi AVM'leri Türkiye’de. Türkiye’nin Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’ni (AYD) kutluyorum.”
Giriş Zamanı:16 Kasım 2018 Cuma

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Alkaş’ın temsilcisi olduğu MAPIC Fuarı kapsamında düzenlenen geleneksel MAPIC yemeğini bu yıl 14 Kasım Çarşamba akşamı Intercontinental Carlton Cannes Hotel’de gerçekleştirdi. Yeni iş birliği ve ortaklıklara zemin hazırlanabilmesi için bu yıl altıncı kez düzenlenen yemeğe Türkiye gayrimenkul ve perakende sektörü oyuncuları ile uluslararası sektör liderleri katılım gösterdi.

 

En yenilikçi AVM’lerin Türkiye’de olduğunu vurgulayan Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği ICSC Avrupa Başkanı Peter Wilhelm şunları söyledi: “Yıllar içinde Avrupa çapında ziyaret ettiğim birçok AVM ile karşılaştırdığımda en yenilikçi AVM’lerin, Türkiye’deki AVM’ler olduğunu görüyorum. Türkiye’deki AVM sektörü birçok açıdan merak uyandırıcı ve hızlı gelişiyor. ICSC Avrupa olarak burada bulunmaktan son derece mutluyuz. İçinde bulunduğumuz dönemi sektör açısından zor zamanlar olarak tanımlayabiliriz. Bu zor zamanları atlatmanın en iyi yolu da birlik ve koordinasyon içinde hareket etmek. Türkiye’yi temsilen AYD çok doğru işler yapıyor ve uluslararası pazarla koordinasyonu sağlıyor. Sektörü temsil eden derneklerin koordinasyon halinde bulunması ve bilgi paylaşımı sorunlarımıza da hep birlikte çözüm bulmamızda yön gösterici olacaktır. Bu doğrultuda ICSC Avrupa olarak Türk şirket ve yatırımcı temsilcilerini çalışma gruplarında ve komitelerde yer almaya davet ediyoruz.”

 

Davetin açılış konuşmasını yapan AYD Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye’nin yatırımlar için cazibesini koruduğunun altını çizerek şöyle konuştu: “Artık geleneksel hale gelen AYD MAPIC yemeğimize katılım her yıl artarak devam ediyor. Bu yemeği organize etmekteki temel amacımız uluslararası yatırımcıları Türkiye’ye davet etmek. Yemeğimize katılan değerli konuklarımızın yaklaşık %65’i yabancı konuklar ve bu bizim için gerçekten son derece mutluluk verici. Biz burada Türkiye’yi temsil ediyoruz ve yabancı yatırımcılarımızı ülkemize davet ediyoruz. Türkiye her ne olursa olsun asla yatırım cazibesini kaybetmiyor. Sektörümüzün mevcut durumuna baktığımızda perakendecilerimizin AVM’lerdeki cirolarında artışın devam ettiğini görüyoruz. Eylül ayında gerçekleşen ciroları geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırdığımızda %31,5’lik bir artışın olduğunu görmek son derece olumlu bir gelişme.”

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler