18 Kasım 2019 Pazartesi 04:30
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 SAĞLIKLI YAŞAM Tüm Haberler  
Dengeli Beslenmenin Sırları
Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, beslenme uzmanı ve diyetisyen Dilara Koçak’ı konuk etti.
Giriş Zamanı:21 Kasım 2018 Çarşamba

Alışverişi sosyal yaşamın kalbine taşıyan İnegöl AVM, bireysel beslenme danışmanlığı ve diyet tedavisi hizmetlerine ilave olarak Corporate Wellness uygulamasının da Türkiye’de öncüsü olan beslenme uzmanı, diyetisyen Dilara Koçak’ı ağırladı.

Hangi ekmeği yediğiniz önemli…

Beslenme düzeninde dengenin önemine dikkat çeken Koçak; “Ekmek yiyebilirsiniz ama hangi ekmeği yediğiniz önemli. Tam buğday ya da tam çavdar gibi ekmek çeşitlerini tercih etmeliyiz. Hiçbir besin tek başına suçlu değildir. Ama hiçbir besin de tek başına mucize yaratmaz. Kararında tüketmek gerekir” dedi.

 

Hazır diyet listeleri size ne kadar uygun?

Zayıflama konusunda kısa zamanda mucizevi çözümler sunduklarını iddia eden ürün ve diyet listelerine de değinen Koçak, kişilere böyle bir liste ile karşılaştıklarında kendilerine üç soru sormalarını öneriyor. Koçak; “Bir diyet listesi ile karşılaştığınızda üç soru sormalısınız: ‘Bu liste benim için mi yazıldı? Bana ne vaat ediyor? Üçüncü sorusu ise listede yazanlar her zaman alışveriş yaptığım markette var mı?’ olmalı. Bir haftada beş kilo, sihirli iksir, mucizevi plan… Bunlara inanmamak gerekiyor. Kilo kaybederken sağlığınızı da kaybedebilirsiniz. Ne yazık ki yanlış yapılan diyetler vücudumuza önemli zararlar veriyor. Kilo vermek için hareket etmek gerekiyor. Koşulları mazeret olarak görmeyin mutlaka hareket edin. Günde 10 bin adım hedefimiz var. Eğer kişinin adım sayısı 7 bin civarındaysa o hareketli biridir ama bu sayı 5 bin civarında ise o kişi hareketsiz bir insandır” dedi.

 

 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler