18 Ağustos 2019 Pazar 21:11
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MANŞET Tüm Haberler  
Van AVM’de Maker Çocuk Etkinliği
Van AVM, “MAKER ÇOCUK” etkinliği ile sömestir tatili boyunca çocukların en gözde mekanı olacak.
Giriş Zamanı:29 Ocak, 2019 Salı

Van AVM, “MAKER ÇOCUK” etkinliği ile sömestir tatili boyunca çocukların en gözde mekanı olacak. Maker atölyelerinde, çocuklar hayallerini ve yaratıcılıklarını bilimle buluşturarak, hem eğlenecek hem öğrenecek.

 

Kent ekonomisinin ve sosyal hayatının en hareketli noktası Van AVM sömestir tatilinde çocukların akınına uğrayacak. Çocuklar, tatil boyunca Van AVM’de gerçekleştirilecek eğitici“Maker Çocuk” etkinliğiyle bilim ve keşif duygularını canlandıracak ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak. 23 Ocak’tan 3 Şubat’a kadar saat 13.00-18.00 arasında gerçekleştirilecek ücretsiz etkinlikte 5 – 12 yaş arası çocuklar hem tasarlayacak hem üretecek.

 

Türkiye’de büyük bir ilgiyle takip edilen ve çocuklara yeni nesil üretim araçlarıyla üretim kültürünü öğreten Maker Çocuk, atölye çalışmalarıyla çocuklara farklı bakış açıları kazandırıyor.

Sömestir etkinliğinde, çocuklar Lego robotları programlayarak, kendi oyunlarını tasarlayarak ve elektronik devrelerini hazırlayarak üretmenin keyifli dünyasına giriş yapacak ve üretici bir birey olma yolundaki ilk adımlarını atacaklar.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler