18 Kasım 2019 Pazartesi 04:58
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 MANŞET Tüm Haberler  
Gelibolu Tarihi Sergisi Tepe Nautilus’ta
Tepe Nautilus, 31 Mart tarihine kadar Çanakkale Savaşı kahramanlarını özel bir sergiyle anıyor.
Giriş Zamanı:22 Mart 2019 Cuma

Tepe Nautilus 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü için hazırlanan “Çanakkale Savaşları- Gelibolu Tarihi” isimli sergi 31 Mart tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor. Sergide, Osmanlı askerlerinin savaş sırasında kullandıkları su matarası, asker botları ve top mermilerinin yanı sıra; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Hüseyin Avni Bey’in siperdeki fotoğrafları yer alıyor.

Tepe Nautilus, Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında çok özel bir kitabı da ziyaretçilerine hediye ediyor. Sosyal medya üzerinden gerçekleşecek yarışma ile Türkan Doğruöz, Yasemin Yücetürk ve Raşit Gündoğdu’nun hazırladığı 104 adet Çanakkale Günlükleri kitabını hediye eden Tepe Nautilus, 31 Mart tarihine kadar tüm ziyaretçilerini bu özel sergiye bekliyor.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler