1. HABERLER

  2. MARKA DÜNYASI

  3. Arzum, globalleşme hedefine dijital dönüşüm ile yürüyecek
Arzum, globalleşme hedefine dijital dönüşüm ile yürüyecek

Arzum, globalleşme hedefine dijital dönüşüm ile yürüyecek

Arzum Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif Emre Ünal, "SAP ile ekosistem yönetimindeki benzer başarımızı, global büyüme hedefimiz için de SAP yazılımları kullanarak pekiştirmeyi arzuluyoruz" dedi.

A+A-

Arzum, ana yazılımını, dünyanın lider şirketlerinin kullandığı kurumsal iş uygulaması SAP ile yeniliyor.

Arzum'dan yapılan açıklamaya göre, 12 yıldır kullanmakta olduğu ana yazılımını, kurumsal stratejisini ve global büyüme hedefini desteklemek adına yenileyen Arzum, 6 aydır üzerinde çalıştığı ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) projesiyle son derece önemli bir dijital dönüşümün de adımını atmış oldu.

Projenin taraflarıyla düzenlenen imza törenine Arzum Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif Emre Ünal da katıldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Arif Emre Ünal, 'tohum' adını verdikleri ERP dönüşüm sürecini Londra merkezli uluslararası danışmanlık şirketi PwC ile yönettiklerini belirterek, mevcut süreçlerin analizi, hedef süreçlerinin tasarımı ve ERP seçimi adımlarını 6 ayda tamamladıklarını bildirdi.

ERP seçimi sonunda SAP S/4HANA çözümüne karar verdiklerini aktaran Ünal, '12 ay sürecek ERP dönüşümü projemiz için danışmanlığı da SAP'nin PartnerEdge Gold statüsüne sahip Solvia Digital Solutions’dan alacağız.' ifadesini kullandı.

Ünal, Arzum'un sürdürülebilir ve global büyüme hedeflerine uygun olarak dijital dönüşümünde en önemli değişim ihtiyacının ERP olması sebebiyle projeye başladıklarını vurguladı.

Dünyada kendi sektöründe lider şirketlerin kullandığı ERP çözümü SAP'ı tercih etmelerindeki en önemli sebebin, markanın Türkiye'deki yaygın ve güçlü ekosistemi olduğunu belirten Ünal, 'SAP, tartışmasız dünyadaki lider şirketlerin kullandığı kurumsal iş uygulaması. Global ölçekte sağladıkları yaygın hizmet ağını, Türkiye'de oluşturdukları güçlü ekosistem ile desteklemeleri sebebiyle birlikte çalışmaya karar verdik. Arzum da Türkiye'de küçük ev aletleri sektöründe lider bir ekosistem şirketi. SAP ile ekosistem yönetimindeki benzer başarımızı, global büyüme hedefimiz için de SAP yazılımları kullanarak pekiştirmeyi arzuluyoruz.' ifadelerini kullandı.

'Yeni sisteme hep birlikte karar verdik'

Arif Emre Ünal, yeni sisteme çalışanlarla birlikte karar verdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

'ERP dönüşümü projemize başlarken şirketimizde iş süreçlerimize hakim çalışma arkadaşlarımızı seçerek süreç sahiplerimizi belirledik. Hedef süreçlerimizi kendileriyle oluşturduktan sonra ERP seçiminde de görüşlerini alarak kullanacağımız yeni ERP’ye karar verdik. ERP dönüşümü sırasında ise süreç sahiplerine ek olarak anahtar kullanıcılarımızı belirleyip uygulamanın gerçek sahiplerinin kendileri olmasını sağlayacağız. olan Solvia Digital Solutions’dan alacağımız anahtar kullanıcı eğitimlerinden sonra ise anahtar kullanıcılarımızın son kullanıcıları eğitmelerini sağlayarak yeni uygulamaya tüm çalışma arkadaşlarımızın en hızlı şekilde uyum sağlamalarına yardımcı olacağız.

ERP dönüşümümüzü SAP’ın bir bulut iş modeli olan RISE with SAP ile gerçekleştireceğiz. Bu sayede sadece ERP dönüşümü değil, aynı zamanda akıllı işletmeler konseptine ulaşabilmek için geleceğe hazır olmayı hedefliyoruz. SAP S/4HANA Cloud ERP ile bulut teknolojilerinin sağladığı esnekliği kullanarak hızlı büyüme imkânımız olacak. Bununla birlikte iş süreçleri zekâsı başlığıyla simülasyon ve senaryolar kullanarak hangi durumda nasıl KPI'Iar (Key Performance Indicator-Temel performans göstergesi) elde edebileceğini, ne gibi çıktılar sunabileceğini görebilmeyi planlıyoruz. SAP ile yapay zeka, makine öğrenmesi, veri yönetimi, süreç entegrasyonları, uygulama geliştirme gibi birçok inovatif uygulamayı deneyimleme ve proje geliştirme imkanı bulacağız.'

'İş süreçlerinin verimliliği artacak'

Arzum Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ünal, ERP dönüşümlerinin, kurumların uzun vadeli yatırımları arasında yer aldığını belirterek, kendilerinin de yeni başlayan ve ilk etapta SAP ile 5 yıllık sözleşme imzalayacakları bu iş birliğinin, şirketin sürdürülebilir büyüme hedefine katkı sağlayarak uzun yıllar devam etmesini umduklarını aktardı.

ERP dönüşümünün, planlanan süre içerisinde kullanılmakta olan diğer kurumsal uygulamalarla entegre şekilde tamamlanmasının kendileri için en önemli kazanım olacağını vurgulayan Ünal, 'Bu dönüşüm sayesinde ise özellikle iş süreçlerinin verimliliğinin artması, global büyüme ile birlikte açılmakta olan yeni ülke ofislerinin lokalizasyona uygun şekilde merkez ile entegre olarak yönetilmesi, şirketin büyümesine paralel olarak ihtiyaç duyulacak yazılım teknolojilerinin stratejimizi desteklemesi Arzum olarak elde edeceğimiz en önemli kazanımlar olacaktır.' değerlendirmesinde bulundu.

'Arzum’un dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik etmekten gurur duyuyoruz'

SAP Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) Erdem Şekeroğlu da 55 yılı aşkın süredir inovasyon ve tasarımı odağına alarak geliştirdiği ürünlerle tüketicilerin hayatını kolaylaştıran Arzum'un, bir aile şirketi olmanın getirdiği köklü yapısı, güçlü çalışma prensipleri ve çevik yönetim anlayışıyla global bir marka olma yolculuğunda emin adımlarla ilerlediğini bildirdi.

SAP'ın sunduğu 'akıllı ve sürdürülebilir işletme' vizyonuyla, dijital dönüşüm yolculuğunda hızla ilerleyen Arzum ile başlattıkları Tohum projesinin aynı zamanda stratejik ve uzun vadeli iş birliklerinin de yapı taşlarından birini oluşturduğunu vurgulayan Şekeroğlu, SAP S/4HANA Bulut ile şirketlerin, iş süreçlerini veri ışığında ve dijital çağın gerekliliklerine uygun olarak yeniden tasarlayarak geleceği bugünden yakaladığını kaydetti.

Şekeroğlu, SAP'ın sunduğu yenilikçi teknolojileri ve yeni nesil çözümleri iş süreçlerine taşıyarak geleceğine yatırım yapan Arzum'un dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik etmekten gurur duyduklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.