1. HABERLER

  2. ŞİRKET HABERLERİ

  3. Securitas, 90 yıldır dünyayı daha güvenli hale getirmeye yardımcı oluyor
Securitas, 90 yıldır dünyayı daha güvenli hale getirmeye yardımcı oluyor

Securitas, 90 yıldır dünyayı daha güvenli hale getirmeye yardımcı oluyor

Dünya güvenlik devi Securitas, dünyayı daha güvenli hale getirme yolunda 90.yılını geride bırakıyor. Güvenlik çözümleri lideri, müşteriyi her zaman merkezinde tutarak, insan ve teknolojiyi birlikte kullanmaya öncülük ediyor. 

A+A-

Şirket, 90. yılını kutlarken, sektör lideri olma yolculuğunu şekillendiren hikayeleri ve kilometre taşlarını ele alıyor. Bunu yaparken, üç temel nokta ortaya çıkıyor: güçlü değerler, inovatif teknoloji ve her zaman insana öncelik vermek.

Securitas’ın 44 ülkede, 340 binin üzerinde çalışanıyla güvenliğin geleceğini şekillendirdiğine dikkat çeken Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, “Securitas’ın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Geleceğin güvenliğine çalışanlarımızla birlikte teknoloji ve dijital dünyanın doğru entegrasyonuyla yön vermek, daha güvenli yarınlar için sürekli yeni çözümler üreterek bu yolda ilerleyenlere ilham olmak çok kıymetli.” dedi. 

Helsingborg, İsveç'te 1934 yılında Erik Philip-Sörensen tarafından kurulan Securitas, geleneksel bir gece bekçiliği operasyonundan güvenlik çözümlerinde küresel bir lider haline geldi. Securitas, daha 1940’ların ortalarında müşterilerine sunduğu çözümlere teknolojiyi entegre etmeye başladı ve II. Dünya Savaşı'ndan sonra hızla büyüdü. Şirket 1968 yılında dünyanın ilk çevrimiçi bağlantılı ATM'sini piyasaya sürerek tarihe geçti. Securitas, insan varlığını ve deneyimini teknoloji ile birleştirerek müşterilerinin asıl işlerine odaklanmalarına yardımcı olarak, bugünkü Securitas teknolojisinin temellerini attı. 

Kurucu Erik Philip-Sörensen, 1958 yılında “dürüst”, “dikkatli” ve “yardımsever” değerlerini belirleyip, mesleği korumak ve bütünlüğünü sağlamak için "Securitas Davranış Kodları" kitabıyla da belgeledi. Erik Philip-Sörensen, standartların sürekli geliştirilmesinin önemini vurgulamış ve bu işin hiç bitmeyen bir çalışma olduğunu belirtmiştir. 

1980'lerde, eski CEO Melker Schörling'in liderliği, basite indirgemeyi, müşteri odaklılığı ve uluslararası genişleme üzerinde vurgu yaparak, stratejik satın almalar aracılığıyla Securitas'ın Avrupa, ABD ve ötesindeki büyümesini sağlamıştır. Bu odaklı ilerleyiş, Securitas'ın uzmanlık gerektiren güvenlik hizmetlerinde derinleşmesini sağlamış ve küresel genişleme yolculuğu boyunca operasyonel mükemmelliğe ve temel değerlere bağlılığını sürdürmesini sağlaşmıştır. 

Securitas’ın 90’ıncı yılına dair “Dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeye yardımcı olma amacımızı yaşamanın, yalnızca müşterilerimiz üzerinde değil, aynı zamanda tüm dünya üzerinde de son derece olumlu bir etkisi var.” diyen Securitas Başkanı ve CEO'su Magnus Ahlqvist, sözlerini “Zamanın ötesindeki değerlerimizi benimseyen liderler, kültürümüzü şekillendirmiş ve mükemmelliğe olan bağlılığımızı sürdürmüşlerdir. Sürekli iyileşme ve yenilik odaklılığımızla, müşterilerimizin ve genel güvenlik manzarasının evrilen ihtiyaçlarını ele almak için her zamankinden daha iyi bir konumdayız” diyerek tamamlıyor. 

Securitas’ın kurucusu Philip-Sörensen, daha 1930'lu yılların başlarında bile, iyi eğitimli ve net bir profesyonel pusulaya sahip insanların, tüm sektörü olumlu yönde etkileyebileceğinin farkına vardı. Alanını genişletmeye cesaret ederek, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayarak ve ileride ne olacağına dair merakı sürdürerek, dünya lideri bir güvenlik şirketi haline gelen markanın temellerini attı.

securitas-transporting-artwork-to-nationalmuseum-in-stockholm-142816507.jpeg

securicoll-access-control-142904123.jpeg

securitas-guarding-the-davis-cup-trophy-in-1975-142816366.jpeg

soc-in-the-1970s-142820403.jpeg

thomas-berglund-and-toolbox-photo-securitas-142904327.jpeg

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.